Navigare prin tastatură
Text: Mic Mediu Mare
Resetare
Închide

Vizită de studiu efectuată de Primăria Răzeni Ialoveni pentru preluarea experienței a APL Criuleni în colectarea selectivă a deșeurilor

Astăzi primarul or. Criuleni, dl Mihail Sclifos, a găzduit reprezentanții Primăriei Răzeni Ialoveni în frunte cu primarul dl Ion Crețu și reprezentanții organizațiilor neguvernamentale „Femeia și copilul-protecție și sprijin” din or. Criuleni și „Eco-Răzeni” din Răzeni . Oaspeții din Ialoveni au efectuat o vizită de studiu pentru preluarea experienței a APL Criuleni în colectarea selectivă a deșeurilor.
Coordonatorii proiectului „Colectarea selectivă a deșeurilor” dna Lisenco Olga și dna Ianenco Ala au familiarizat participanții cu problemele apărute la implementarea proiectului și au punctat principalii pași în realizarea lui.
Directorul” Eco-Răzeni, dl Gurău a menționat despre rolul conexiunii dintre oameni și implementarea programelor eficiente și durabile pentru crearea oportunităților de participare a tinerilor la dezvoltarea comunității.
Întrunirea a demarat într-o atmosferă caldă și armonioasă.